بلدر تانک

سیستم  بلدر تانک از دو مخزن که درون یکدیگر قرار می گیرند، تشکیل شده است. برای اینکه مخزن داخلی بتواند انعطاف پذیر باشد، باید از جنس Thermo plastic ساخته شود. محتوای مخزن داخلی میتواند آب یا فوم می باشد. مخزن خارجی نیز از جنس کربن استیل است که دربرگیرنده مخزن انعطاف پذیر داخلی است.اگر  مخزن ثابت کربن استیل حاوی آب باشد ، افزایش حجم اب  باعث فشرده شدن مخزن حاوی فوم و خروج فوم از مخزن می شود. سیستم بلدر تانک گنجایش 15000 –500 لیتر را در حالت های افقی و عمودی داشته و توانایی  تنظیم شونده تزریق فوم با غلظت  3% تا 6% را دارد.

فوم چمبر

فوم چمبر یا همان دستگاه کف ساز ، ابزاری برای تولید کف رقیق یا غلیظ با ترکیب کردن سولوشن (ترکیب اب و کنسانتره کف) با هوا میباشد. این دستگاه شامل یک محفظه انبساط فوم و یک سازنده فوم انتزاعی با ورودی هوا با دیواره  فولاد ضد زنگ است . هر محفظه شامل یک توری ، دو گسکت ورودی ، گسکت کاور  و یک واشر خروجی است . مبدل مورد نیاز و  مونتاژ پد نصب نیز اختیاری به طور جداگانه میتواند روی فوم چمبر نصب شود.

سیستم فوم دوزینگ

سیستم فوم دوزینگ (Foam Dosing System) با نصب در مسیر شبکه آب آتش‌نشانی با فشار جریان آب این شبکه کار می‌کند؛ این سیستم در شرایط اضطراری و در صورت قطع جریان برق که منجر به عدم تزریق فوم توسط پمپ‌های برقی و اختلال در عملیات مهار آتش می‌شود، می‌تواند بسیار موثر و نجات‌بخش باشد. اساس کار این سیستم بر پایه تزریق یک سیال (‌مایع فوم) به یک سیال دیگر (آب) است و به طور کلی از کارکرد  مستقیم یا غیر مستقیم یک هیدروموتور و یک پمپ جابجایی مثبت، تشکیل شده است. انرژی مورد نیاز برای عملکرد سیستم از جریان آب درون آن برآورده می‌شود و به منبع دیگری برای تامین انرژی نیاز ندارد. در این تکنولوژی، فشار آب یا تغییرات جریان آب، تاثیر چندانی در نسبت اختلاط ندارد و این نسبت به کلی ثابت است.